Novinky
Pomozme Jesenicku získat koncertní klavír!

Pomozme Jesenicku získat koncertní klavír!

Základní umělecká škola v Jeseníku má velikou šanci pořídit nový klavír do koncertního sálu v Kapli prostřednictvím Nadace Karla Komárka Family Foundation Piana do škol.

     Nezadaří se jen tak nějaké škole dostat se do úzkého výběru této nadace. Naší škole se to povedlo. Usilujeme o koncertní křídlo Petrof v hodnotě 1 milion 99 tisíc korun. Firma Petrof na pořízení věnuje 100 tisíc korun, nadace 500 tisíc Kč a dalšího půl milionu musíme získat darem od sponzorů, partnerů, obcí, firem, živnostníků a občanů. Na webových stránkách http:pianadoskol.cz má ZUŠ Jeseník vytvořen transparentní účet, na němž lze sledovat, jak se během tohoto týdne (a doufáme, že i v následujících týdnech) darovaná částka navyšuje.

    Naše škola se do celého projektu zapojí prostřednictvím benefičních koncertů a to hned 28. března v Praze na Bořislavce, kde si naši klavíristé Julie a Vít Štindlovi a Matyáš Pruchnický zahrají společně s Emilem Viklickým. Další koncerty se odehrají již u nás, 4.4. v 17.00 v Kapli a 5.4. v 18.30 ve foyeru Sanatoria  Priessnitzových léčebných lázní a to za návštěvy zástupců Nadace Family Foundation.

    Srdečně Vás tímto na benefiční koncerty zveme a věříme, že se s Vaší spoluúčastí podaří sbírku naplnit a že se naše děti, umělci i posluchači budou těšit z krásných tónů nového nástroje.

    Moc děkujeme.

                                                                                                               Za ZUŠ Jeseník Lenka Polcrová

Pomozte nám splnit sen o novém pianu do naší školy!

Pomozte nám splnit sen o novém pianu do naší školy!

Na podzim loňského roku se ZUŠ Jeseník přihlásila do projektu „Piana do škol“ se snahou získat nové kvalitní koncertní křídlo do našeho koncertního sálu v Kapli. V prvním kole však naše žádost neprošla. Před časem se ale z nadace Karla Komárka Family Foundation ozvali s radostnou zprávou, že ZUŠ Jeseník nakonec byla vybrána v dalším kole a že škola dostane příležitost si nové piano pořídit. Polovinu z celkové částky zaplatí nadace, druhou polovinu musíme získat od našich posluchačů, příznivců, sponzorů, podporovatelů...
Obracíme se proto touto cestou i na Vás s prosbou o finanční příspěvek v jakékoliv výši.
Více informací na https://pianadoskol.cz/darovat
Čím dříve částku vybereme, tím dříve si naši žáci budou moci svůj koncertní repertoár zahrát na kvalitním nástroji – koncertním křídle Petrof Breeze v celkové hodnotě téměř 1.100.000,-Kč.
Děkujeme za Vaši podporu.
Bc. Tomáš Uhlíř, ředitel ZUŠ Jeseník

Jarní koncert DOM ZUŠ Jeseník

Jarní koncert DOM ZUŠ Jeseník

sobota 25.3.2023 - 14.30 h - IPOS

Šablony I - Základní umělecká škola Jeseník

Šablony I - Základní umělecká škola Jeseník

Pozvánka na koncert Jiřího Hrubého

Pozvánka na koncert Jiřího Hrubého

Srdečně vás zveme na koncert brněnského klavíristy Jiřího Hrubého. Jiří Hrubý je znám jesenickému publiku. Odehrál zde několik svých koncertů, vystupoval v hudebních pořadech. Koncert se koná v Kapli v Jeseníku v pátek 10. února 2023 v 17.00 hodin. Zazní skladby našich předních skladatelů – J. Suka, B. Smetany, L. Janáčka a J. A. Bendy. Těšíme se na vaši účast.

Dechový orchestr mladých ZUŠ Jeseník

Dechový orchestr mladých ZUŠ Jeseník

Orchestr vznikl v roce 1971. Zakladatelem byl pan Vladimír Vraňovský, který byl přes třicet let jeho uměleckým vedoucím. Od července 2001 do listopadu 2005 byl uměleckým vedoucím pan František Mech.

Kytarový orchestr ZUŠ Jeseník

Kytarový orchestr ZUŠ Jeseník

Kytarový orchestr ZUŠ Jeseník vznikl jako malý soubor dvanácti kytar v roce 1998. Založila ho paní učitelka Carmen Langerová. Přijetím mandolíny, baskytary a několika bicích nástrojů získal soubor na větší hudební barevnosti a stal se z něho orchestr. 

Kytarový soubor ZUŠ Jeseník

Kytarový soubor ZUŠ Jeseník

KYTAROVÝ SOUBOR ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY JESENÍK  založila v září 2010 paní učitelka Barbora Uhlířová.  Prvním rokem tvořilo soubor 13 převážně mladších kytaristů a kytaristek. Každým rokem se však uskupení rozrůstalo. Ve školním roce 2014/2015 má kytarový soubor téměř 30 členů - žáků z kytarových tříd Barbory Uhlířové Dis., Carmen Langerové a Bc. Libuše Krmelové.